Azərbaycan Respublikası Energetika  Nazirliyi öz ehtiyaclarını təmin etmək məqsədi ilə müxtəlif növ katriclərin satın alınması üçün Açıq Tender Elanı edir.
Tender iştirakçılarına təklif edilir ki, «Dövlət satınalmaları haqqında» Azərbaycan Respublikasının Qanununa uyğun olaraq, yuxarıda göstərilən işlər üzrə öz yazılı tender təkliflərini etender.gov.az internet səhifəsində elektron qaydada təqdim etisnlər.
Tenderdə iştirak etmək istəyənlər aşağıdakı məbləğdə iştirak haqqını göstərilən hesaba köçürdükdən sonra Azərbaycan dilində tərtib olunmuş əsas şərtlər etender.gov.az internet səhifəsindən əldə edə bilərlər. Əlaqələndirici şəxs – Elçin Mehrəliyev (telefon 598 16 53/54 – daxili 1132,)
İştirak haqqı 75 manat. İştirak haqqı heç bir halda geri qaytarılmır.
Təkliflərin qiymətləndirilməsində aşağıdakı meyarlara üstünlük veriləcəkdir: yüksək keyfiyyət, aşağı qiymət və müqavilənin vaxtında yerinə yetirilməsi.
-  Mikro, kiçik və orta sahibkarlıq subyektinə aid olmasına dair məlumat (Statistika Komitəsindən alınmalıdır. Sənədin əslinin skan olunaraq PDF formatında portal vasitəsilə təqdim olunması tələb olunur);
İddiaçılar tenderdə iştirak üçün ixtisas göstəricilərinə aid sənədləri 19 iyul 2021-ci il saat 15.00-a , tender təklifi ilə bank təminatı sənədlərini isə 29 iyul 2021-ci il saat  16.00-a qədər portal vasitəsilə təqdim etməlidirlər.
İddiaçıların təklifləri 30 iyul 2021-ci il saat 15.00-da elektron qaydada portal vasitəsi ilə açılacaqdır. İddiaçılar açılışın nəticələrilə portal vasitəsilə tanış ola bilərlər.

The Ministry of Energy announces an open tender to purchase various types of cartridges in order to meet its needs.
Those who wish to participate in the tender are able to get general rules in the Azerbaijani language on etender.gov.az website after transfering the following amount of participation fee to the specified account. Contact person-Elchin Mehraliyev (phone number 598 16 53/54-ext.1132)
Participation fee- 75 AZN Participation fee is not refundable under any circumstances.
In assessing the offers, the following criteria will be preferred: high quality, low price and timely fulfillment of the contract.
- bank statement on the financial position of the bidder last year;
- Information on the relevance of Micro, Small and medium-sized enterprises (it should be obtained from the Statistics Committee The document is required to be scanned and presented in PDF format through the portal);
The electronic tender procedure will be conducted in compliance with the law of the Republic of Azerbaijan on "Public Procurement".
Bidders should submit documents related to qualification indicators for participation in the tender until 15.00 on 19 July 2021 and bank guarantee documents until 16.00 on 29 July 2021 through the portal.
Bidders' proposals are open on 30 July 2021 at 15.00. Bidders can get acquainted with the results through the portal.