Energetika Nazirliyi energetika sahəsi üzrə mövcud olan məlumatların dinamikasının və vahid bazasının yaradılması, energetika sahəsində fəaliyyət göstərən dövlət və qeyri-dövlət (sıyahı üzrə) müəssisələri və eləcə də enerji istehlakında əhəmiyyətli paya malik müəssisələr (siyahı üzrə) tərəfindən müxtəlif dövriliklə təqdim olunan məlumatların operativliyinin təmin olunması, məlumatların elektron emalı, yanacaq-enerji balansı (YEB) üzrə müəyyən olunmuş proqnoz göstəricilərlə faktiki göstəricilər arasında fərqin avtomatik müəyyən olunması və komanda əsasında çıxış cədvəllərinin, diaqram və qrafiklərin avtomatik rejimdə hazırlanmasına dair proqram təminatının satın alınması üçün Açıq Tender Elanı edir.
Tender iştirakçılarına təklif olunur ki, “Dövlət satınalmaları haqqında” Azərbaycan Respub-likasının Qanununa uyğun yuxa¬rıda göstərilən işlər üzrə öz yazılı tender təkliflərini etender.gov.az internet səhifəsində elektron qaydada təqdim etsinlər.
Tenderdə iştirak etmək istəyənlər aşağıdakı məbləğdə iştirak haqqını göstərilən hesaba köçürdükdən sonra Azərbaycan dilində tərtib olunmuş əsas şərtlər toplusunu etender.gov.az internet səhifəsindən əldə edə bilərlər.
Əlaqələndirici şəxs – Elçin Mehrəliyev (telefon- 598 16 53/54 , daxili - 1132)
İştirak haqqı 150 manatdır. İştirak haqqı heç bir halda geri qaytarılmır.
Bank rekvizitləri-
Dövlət Xəzinədarlığı Agentliyi
Kod- 210005
VÖEN-1401555071
M/h- AZ41NABZ01360100000000003944
SWİFT -CTREAZ22
Alan Energetika Nazirliyi
VÖEN-1300087531
Hh- AZ44CTRE00000000000002218301
Energetika Nazirliy XHK 2218301
Büdcə səviyyəsinin kodu- 7
İqtisadi təsnifat kodu-142330
İddiaçılar tenderdə iştirak üçün aşağıdakı sənədləri təqdim etməlidirlər:
-    Azərbaycan Respublika¬sında vergilərə və digər icbari ödənişlərə aid yerinə yetirilməsi vaxtı keçmiş öhdəliklərin olma¬ması haqqında müvafiq vergi orqanından arayış;
-    iddiaçının son bir ildəki fəaliyyəti haqqında vergi orqan¬ları tərəfindən təsdiq olunmuş maliyyə hesabatının surəti;
-    iddiaçının tam adı, hüquqi statusu, nizamnaməsi, qeydiyyat¬dan keçdiyi ölkə və rekvizitləri;
-    tender təklifi (tender zərfləri açıldıqdan sonra ən azı 30 bank günü qüvvədə olmalıdır).
Elektron tender prose¬duru “Dövlət satınalmaları haqqında”Azərbaycan Res¬publikasının Qanununa uyğun keçiriləcəkdir.
İddiaçılar tenderdə iştirak üçün ixtisas göstəricilərinə aid sənədləri 27 noyabr 2020-ci il saat 15.00-a, tender təklifi ilə bank təminatı sənədlərini isə 07 dekabr 2020-ci il saat 15.00-a qədər portal vasitəsilə təqdim etməlidirlər.
İddiaçıların təklifləri 8 dekabr 2020-ci il saat 15.00-da açı¬lacaqdır. İddiaçılar açılışın nəticələrilə portal vasitəsilə tanış ola bilərlər.
QEYD - tenderdə iştirak, ten¬derin qiymətləndirilməsi və digər bütün prosedurlar yalnız elektron qaydada portal vasitəsilə aparılır.

The Ministry of Energy announces an open tender to purchase the software for the creation of a single and dynamic database of existing data in the field of energy, ensuring the operativeness of information, automatic processing of data, automatic determination of the difference between forecast indicators and actual indicators on fuel and energy balance (FEB) and automatic drawing of output tables, diagrams and graphs provided by state and non-state (on the list) enterprises operating in the field of energy, as well as enterprises with a significant share in energy consumption (on the list) at different intervals.
The tender participants are invited to submit their written tender proposals in compliance with the law of the Republic of Azerbaijan "On Public Procurement" to etender.gov.az website online.¬¬
Those who wish to participate in the tender are able to get general rules in the Azerbaijani language on etender.gov.az website after transfering the following amount of participation fee to the specified account.
Contact person-Elchin Mehraliyev (phone number 598 16 53/54-ext.1132)
Bank details:
State Treasury Agency
Code- 210005
SWIFT :CTREAZ22
Ministry of Energy IBAN 2218301
-    Certificate from the relevant tax authority on the absence of overdue obligations on taxes and other compulsory payments in the Republic of Azerbaijan;¬¬
-    a copy of the financial report of the bidder approved by the tax authorities on the activities of the last year;¬
-    Bidder`s full name, legal status, regulations, country of registration and details;¬
-    tender offer (must be valid 30 banking days after opening of tender envelopes).
The electronic tender procedure will be conducted in compliance with the law of the Republic of Azerbaijan "on Public Procurement".¬¬
Bidders should submit documents related to qualification indicators for participation in the tender until 15.00 on November 27 , 2020 and bank guarantee documents  until 15:00 on December 7, 2020 through the portal.
Bidders ' proposals are open on December 8, 2020 at 15.00.¬ Bidders can get acquainted with the results through the portal.
Note-participation in the tender, evaluation of the tender and all other procedures are carried out only electronically through the portal.¬