Hanoy şəhərində Azərbaycan–Vyetnam Hökumətlərarası Komissiyasının üçüncü iclası keçiriləcək
İyulun 16-da Vyetnamın Hanoy şəhərində Azərbaycan-Vyetnam Birgə Biznes Şurasının birinci iclası və Azərbaycan-Vyetnam Biznes Forumu, iyulun 17-də isə İqtisadi, ticarət, elmi və texniki əməkdaşlıq üzrə Azərbaycan–Vyetnam Hökumətlərarası Komissiyasının üçüncü iclası keçiriləcək.
Tədbirlər zamanı iki ölkə arasında ticarət-iqtisadi, energetika, mədəniyyət, kənd təsərrüfatı, turizm, nəqliyyat, təhsil və digər sahələrdə əməkdaşlığa dair müzakirələrin aparılması, iqtisadi və ticari münasibətlərin mövcud vəziyyətinin və investisiya imkanlarının müzakirə edilməsi nəzərdə tutulur.
Qeyd edək ki, Hökumətlərarası Komissiyasının həmsədrləri Azərbaycanın energetika naziri Pərviz Şahbazov və Vyetnamın sənaye və ticarət naziri Nguyen Hong Diendir.

Hanoi to host the 3rd session of the Azerbaijan-Vietnam Intergovernmental Commission
The Azerbaijan-Vietnam Business Forum and the first meeting of the Azerbaijan-Vietnam Joint Business Council will be held on 16 June, and the 3rd session of the Azerbaijan-Vietnam Intergovernmental Commission on Economic-Trade And Scientific-Technology Cooperation on 17 June.
During the events, discussions on cooperation between the two countries in trade-economic, energy, culture, agriculture, tourism, transport, education and other fields, as well as discussions on the current status of economic and trade relations and investment opportunities are planned.
It should be noted that the co-chairs of the Intergovernmental Commission are the Minister of Energy of Azerbaijan Parviz Shahbazov and the Minister of Industry and Trade of Vietnam Nguyen Hong Dien.