Dövlət qulluğunun ixtisas dərəcəsi: Dövlət qulluğunun baş müşaviri
Bitirdiyi təhsil müəssisəsinin adı, ili: Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyası (1991-1996); Naxçıvan Dövlət Universiteti (2006-2010)
2002-2006-cı illərdə Azərbaycan Respublikası Standartlaşdırma, Metrologiya və Patent üzrə Dövlət Agentliyində müxtəlif vəzifələrdə çalışıb.
2006-2014-cü illərdə Azərbaycan Respublikası Sənaye və Energetika Nazirliyində baş məsləhətçi, şöbə müdirinin müavini, 2014-cü ildən Azərbaycan Respublikası Energetika Nazirliyində şöbə müdirinin müavini, şöbə müdiri kimi fəaliyyət göstərib.
13 yanvar 2023-cü il tarixdən Azərbaycan Respublikası Energetika Nazirliyində Elektrik və istilik enerjisi şöbəsinin müdiridir.

Department of Power and Thermal Energy
In 2002-2006 he worked in various positions at the State Agency for Standardization, Metrology and Patents of the Republic of Azerbaijan.
In 2006-2014 he worked as a senior consultant, deputy head of department at the Ministry of Industry and Energy of the Republic of Azerbaijan, and as a deputy head of Department at the Ministry of Energy of the Republic of Azerbaijan since 2014.
Since Yanuary 13, 2023, he has been working as the Head of Department of Power and thermal energy at the Ministry of Energy of the Republic of Azerbaijan.