- Qobustan Hibrid Elektrik Stansiyasında quraşdırılmış 3 ədəd külək turbininin servis öncəsi texniki müayinəsi barədə
Qobustan Hibrid Elektrik Stansiyasında quraşdırılmış 3 ədəd külək turbininin servis öncəsi texniki müayinəsi barədə
Energetika Nazirliyi yanında Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin tabeliyindəki “Azalternativenerji” MMC-nin balansında olan və Qobustan şəhərində yerləşən Qobustan Hibrid Elektrik Stansiyasında quraşdırılmış 3 ədəd PowerWind 56 (hündürlüyü 60 m) model külək turbininin servis öncəsi müayinəsinə zərurət yaranmışdır.
Qeyd olunanları nəzərə alaraq, bu sahədə təcrübəsi olan və bu işləri həyata keçirəcək müvafiq avadanlıqlara, lisenziya və sertifikatlara malik ixtisaslaşmış şirkətlər müvafiq texniki danışıqlara və işlərin ehtimal dəyərinin müəyyən olunmasına dəvət olunurlar.

There was a need for pre-service inspection of 3 PowerWind 56 (height 60 m) model wind turbine installed at the Gobustan Hybrid Power Plant located in Gobustan city, which is on the balance of “Azalernativenerji” LLC under the Azerbaijan Renewable Energy Agency under the Ministry of Energy.
Taking into account the above mentioned, specialized companies with experience in this field and having the appropriate equipment, licenses and certificates are invited to carry out the relevant technical negotiations and to estimate the probable value of the work.