Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2023-cü il 25 iyun tarixli 217 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş “İxtisaslaşmış podratçılara verilən ixtisas attestatının forması, onun verilməsi, qüvvədəolma müddətinin dayandırılması və ya ləğv edilməsi, eləcə də ixtisaslaşmış podratçıların reyestrinin aparılması və onların fəaliyyətinə nəzarətin həyata keçirilməsi Qaydası”nın tələblərinə uyğun olaraq ixtisas attestatının verilməsi məqsədilə namizədlərin bilik səviyyəsinin yoxlanılması ilə bağlı 2025-ci ilin dekabr ayında keçirilməsi nəzərdə tutulan attestasiyanın təxirə salınması barədə
Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyi tərəfindən Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2023-cü il 25 iyun tarixli 217 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş “İxtisaslaşmış podratçılara verilən ixtisas attestatının forması, onun verilməsi, qüvvədəolma müddətinin dayandırılması və ya ləğv edilməsi, eləcə də ixtisaslaşmış podratçıların reyestrinin aparılması və onların fəaliyyətinə nəzarətin həyata keçirilməsi Qaydası”nın tələblərinə uyğun olaraq ixtisas attestatının verilməsi məqsədilə namizədlərin bilik səviyyəsinin yoxlanılması ilə bağlı 2025-ci ilin dekabr ayında keçirilməsi nəzərdə tutulan attestasiya texniki səbəbdən təxirə salınır və onun keçirilməsi 2026-cı ilə keçirilir.
2025-ci ilin dekabr ayında nəzərdə tutulmuş attestasiyada iştirak üçün Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyinə sənədlərlə müraciət etmiş namizədlərin 2026-cı ildə keçiriləcək attestasiyada iştirakına müvafiq qaydada baxılacaqdır.
Əlavə məlumatlar Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyinin rəsmi internet səhifəsindən (www.regulator.gov.az) və ya 974 Çağrı Mərkəzindən əldə edilə bilər.

- The attestation planned to be conducted for the purpose of issuing a qualification certificate for technical maintenance of gas installations has been postponed
The attestation planned to be conducted for the purpose of issuing a qualification certificate for technical maintenance of gas installations has been postponed
The attestation intended to be conducted in December 2025 for the purpose of assessing the knowledge level of candidates in order to issue a qualification certificate, in accordance with the requirements of the rules on the form of the qualification certificate issued to specialized contractors, its issuance, suspension or revocation of its validity period, as well as maintaining the register of specialized contractors and exercising control over their activities, approved by Resolution No. 217 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated 25 June 2023 has been postponed.
In accordance with the requirements of the rules on the form of the qualification certificate issued to specialized contractors, its issuance, suspension or revocation of its validity period, as well as maintaining the register of specialized contractors and exercising control over their activities, approved by Resolution No. 217 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan, the attestation scheduled to be held in December 2025 for the purpose of assessing the knowledge level of candidates in order to issue a qualification certificate is postponed due to technical reasons by AERA, and its conduct is rescheduled for 2026.
Candidates who have applied with documents to the Energy Regulatory Agency for participation in the attestation scheduled for December 2025 will be duly considered to participate in the attestation to be held in 2026.
Additional information can be obtained from the official website of the Energy Regulatory Agency (www.regulator.gov.az) or 974 Call Center.