Azərbaycan Respublikasının Energetika Nazirliyi tərəfindən elan edilmiş enerji auditoru ixtisas attestatının əldə edilməsi məqsədilə təsərrüfat subyektlərində, həmçinin binalarda (qurğularda) enerji auditinin keçirilməsi ixtisas kateqoriyaları üzrə attestasiyanın vaxtı dəyişdirilib.
Attestasiya təsərrüfat subyektlərində enerji auditinin keçirilməsi ixtisas kateqoriyası üzrə 13.11.2025-ci il tarixində saat 12:00-da, binalarda (qurğularda) enerji auditinin keçirilməsi ixtisas kateqoriyası üzrə isə 14.11.2025-ci il tarixində saat 12:00-da Energetika Nazirliyində təşkil ediləcək.

- The deadline for the energy auditor certification process has been changed in order to obtain the qualification certificate
The deadline for the energy auditor certification process has been changed in order to obtain the qualification certificate
The Ministry of Energy of the Republic of Azerbaijan has announced that the deadline for certification in the categories of energy auditing for business entities, as well as buildings (facilities), in order to obtain the energy auditor qualification certificate, has been changed.
The attestation for conducting an energy audit in business entities will be organized on 13.11.2025 at 12:00, and conducting an energy audit in buildings (facilities) on 14.11.2025 at 12:00 at the Ministry of Energy.