Azərbaycan Respublikasının Energetika Nazirliyinin fəaliyyət istiqamətləri üzrə hüquqi aktların qəbulunda, nazirliyin fəaliyyətinə ictimai nəzarətin təşkilində vətəndaşların və vətəndaş cəmiyyəti institutlarının iştirakını təmin etmək məqsədilə yaradılacaq İctimai şuraya namizədlərin qeydiyyat müddəti başa çatıb və seçkilərin vaxtı təyin edilib.
İctimai şuraya seçkilər 15 may 2026-cı il tarixində saat 10:00-da Energetika Nazirliyinin (ünvan: Ü.Hacıbəyli küçəsi 84, Hökumət Evi) iclas zalında birgə yığıncaq şəklində keçiriləcək.
İctimai şuranın üzvləri irəli sürülmüş namizədlər içərisindən gizli səsvermə yolu ilə seçiləcək. Səsvermədə iştirak edənlərin yarıdan çoxunun səsini toplamış şəxslər İctimai şuranın tərkibinə seçilmiş hesab olunurlar.
Energetika Nazirliyi yanında İctimai şuraya seçkilərin keçirilməsi və seçilən vətəndaş cəmiyyəti institutları ilə bağlı məlumatlar Nazirliyin rəsmi internet səhifəsində (www.minenergy.gov.az) yerləşdiriləcək.

The registration period of candidates for the Public Council to be established in order to ensure the participation of citizens and civil society institutions in the adoption of legal acts on the activity directions of the Ministry of Energy of the Republic of Azerbaijan, organization of public control over the activities of the Ministry has ended and the elections was scheduled.
Elections to the Public Council was held as a joint meeting at the meeting hall of the Ministry on 15 May 2023 at 10:00 (Address: U.Hajibeyli Street 84, Government House).
Members of the Public Council will be elected by secret ballot from among the nominated candidates. Persons who have collected more than half of the votes of the voting participants are considered to be elected to the Public Council.