Azərbaycan Respublikasının Energetika Nazirliyi Enerji səmərəliliyi şöbəsinin İqtisadi sahələrdə enerji səmərəliliyi sektorunun böyük məsləhətçisi, Enerji səmərəliliyi şöbəsinin Enerji səmərəliliyi siyasəti və hesabatlılıq sektorunun böyük məsləhətçisi, Elektrik və istilik enerjisi şöbəsinin Elektrik enerjisi sektorunun böyük məsləhətçisi, Elektrik və istilik enerjisi şöbəsinin İstilik enerjisi sektorunun böyük məsləhətçisi, Hüquq şöbəsinin Hüquqi təhlil və ekspertiza sektorunun böyük məsləhətçisi, Enerji səmərəliliyi şöbəsinin Binalarda enerji səmərəliliyi sektorunun aparıcı məsləhətçisi, Enerji səmərəliliyi şöbəsinin İqtisadi sahələrdə enerji səmərəliliyi sektorunun aparıcı məsləhətçisi, Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin Beynəlxalq təşkilatlarla iş sektorunun aparıcı məsləhətçisi, Elektrik və istilik enerjisi şöbəsinin İstilik enerjisi sektorunun məsləhətçisi, Maliyyə şöbəsinin məsləhətçisi və Hüquq şöbəsinin məsləhətçisi vakant dövlət qulluğu vəzifələrinin tutulması ilə bağlı 1 may tarixində müsabiqə üzrə müsahibə elan edib.
Müsabiqənin müsahibə mərhələsində dövlət qulluğunun müvafiq vəzifəsi üzrə test imtahanından keçdiyini təsdiq edən dövlət qulluğu sertifikatı qüvvədə olan və dövlət qulluğu vəzifəsinin tutulması üçün nəzərdə tutulan təhsil tələbi (istiqaməti) üzrə elmlər doktoru elmi dərəcəsi olan şəxslər iştirak edə bilərlər.
Müsabiqənin müsahibə mərhələsində iştirak etmək istəyən namizədlər 30 may 2023-cü il tarixi saat 18:00-dək Dövlət İmtahan Mərkəzinin internet portalında “Dövlət qulluğu üzrə müraciət Forması”nı doldurmaqla qeydiyyatdan keçməlidirlər.
Elan üzrə sənəd qəbulu yalnız Dövlət İmtahan Mərkəzinin internet portalı vasitəsilə elektron qaydada həyata keçirilir .Müsabiqənin müsahibə mərhələsində iştirak etmək üçün aşağıdakı sənədlərin skan olunmuş variantı onlayn qeydiyyat zamanı müraciət formasına əlavə edilməlidir:

On 1 May the Ministry of Energy announced an interview stage of the competition on the vacancies on Senior Advisor, Leading Advisor of the Energy Efficiency Section on Economic Areas of the Energy Efficiency Department, Senior Advisor of the Energy Efficiency Policy and Accountability Section of the Energy Efficiency Department, Senior Advisor, Advisor of the Thermal Energy Section of the Electric Energy Section of the Power and Thermal Energy Department, Senior Advisor of the Legal Analysis and Expertise Section of Law Department, Leading Advisor of Energy Efficiency in Buildings Section of Energy Efficiency Department, Leading Advisor of the Work with International Organizations Section of International Cooperation Department, Advisor to the Finance Department and Advisor to the Law Department
At the interview stage of the competition, candidates with valid civil service certificate on the relevant position of the civil service, ones with the degree of Doctor of Sciences intended for the position of the civil service can participate.
Candidates wishing to participate in the internal interview must register by filling out the “Application form for civil service” on the internet portal of the State Examination Center till 18:00 in 30 May 2023.
Admission of documents is only carried out online through the internet portal of the State Examination Center. To participate in the interview stage of the competition, the scanned version of the following documents must be attached to the application form during online registration: