Azərbaycan Respublikasının Energetika Nazirliyi Neft-qaz şöbəsinin müdir müavini, Neft-qaz şöbəsinin Qaz siyasəti sektorunun sektor müdiri, Enerji səmərəliliyi şöbəsinin İqtisadi sahələrdə və ev təsərrüfatlarında enerji səmərəliliyi sektorunun müdiri, Dövlət qulluğu və kadrlar şöbəsinin Dövlət qulluğu sektorunun müdiri, Elektrik və istilik enerjisi şöbəsinin İstilik enerjisi sektorunun müdiri, Neft-qaz şöbəsinin Neft siyasəti sektorunun baş məsləhətçisi, Elektrik və istilik enerjisi şöbəsinin İstilik enerjisi sektorunun böyük məsləhətçisi və Hüquq şöbəsinin Hüquqi təhlil və ekspertiza sektorunun böyük məsləhətçisi vakant dövlət qulluğu vəzifələrinin tutulması ilə bağlı 10 dekabr tarixində ümumi müsahibə elan edib.
Ümumi müsahibədə iştirak etmək istəyən namizədlər 8 yanvar 2026-cı il tarixi saat 18:00-dək Dövlət İmtahan Mərkəzinin internet portalında “Dövlət qulluğu üzrə müraciət Forması”nı doldurmaqla qeydiyyatdan keçməlidirlər.
elmlər doktoru elmi dərəcəsi olan şəxslər elmlər doktoru elmi dərəcəsinin verilməsi barədə təsdiqedici sənədin surəti;
xüsusi, hərbi və ya diplomatik rütbəyə malik olan şəxslər müvafiq rütbəyə malik olmasını təsdiq edən sənədin surəti.

The Ministry of Energy of the Republic of Azerbaijan announced an general interview for the vacant positions - Deputy Head of Department of Oil and Gas, Head of Gas Policy Section, Head of Energy Efficiency in Economic Areas and Households Section of the Energy Efficiency Department, Head of HR Policy Section of Department of Civil Service and HR, Head of Thermal Section of the Department of Power and Thermal Energy, Senior Advisor of Oil Policy Section of Department of Oil and Gas, Senior Advisor of Thermal Section of the Department of Power and Thermal Energy and Senior Advisor of the Legal Analysis and Expertise Section of Law Department on 10 December.
Candidates wishing to participate in the general interview must register by filling out the application form for civil service on the internet portal of the State Examination Center till 18:00 in 8 January 2026.