Elektron satınalma vasitəsi ilə kotirovka sorğusunda iştirak etmək üçün DƏVƏT
Azərbaycan Respublikası Energetika Nazirliyi “Nazirliyin press-relizlərinin yayılması xidmətinin satın alınması” üçün kotirovka sorğusunu elan edir
Kotirovka sorğusu iştirakçılarına təklif edilir ki, «Dövlət satınalmaları haqqında» Azərbaycan Respublikasının Qanununa uyğun olaraq, yuxarıda göstərilən işlər üzrə öz yazılı təkliflərini etender.gov.az internet səhifəsində elektron qaydada təqdim etsinlər.
Kotirovka sorğusunda iştirak etmək istəyənlər aşağıdakı məbləğdə iştirak haqqını göstərilən hesaba köçürdükdən sonra Azərbaycan dilində tərtib olunmuş kotirovka sorğusu şərtlərini etender.gov.az internet səhifəsindən əldə edə bilərlər.
Müsabiqə üzrə əlaqələndirici şəxs: Mehrəliyev Elçin
Əlaqə nömrəsi: (012) 596 16 53/54 (daxili 1132)
İştirak haqqı 100 manat. İştirak haqqı heç bir halda geri qaytarılmır.
Elektron ödəniş Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Xidmətinin Azərbaycan Respublikasının Maliyyə Nazirliyi yanında Dövlət Xəzinədarlıq Agentliyində yaradılmış xəzinə hesabına köçürülür.
Təkliflərin qiymətləndirilməsində aşağıdakı meyarlara üstünlük veriləcəkdir: formal tələblərə uyğun olan və ixtisas göstəriciləri meyarlarına cavab verən ən aşağı qiymət.
Müqaviləni yerinə yetirmək üçün kotirovka iştirakçıları lazımi texniki və maliyyə imkanlarına malik olmalıdırlar.
İddiaçılar kotirovka sorğusunda iştirak etmək üçün aşağıdakı sənədləri təqdim etməlidirlər:
- Kotirovka təklifi (Kotirovka təklifləri açıldıqdan sonra cari ilin sonunadək qüvvədə olmalıdır);
- Mikro, kiçik və orta sahibkarlıq subyektinə aid olmasına dair məlumat (Statistika Komitəsindən alınmalıdır. Cari tarixə qüvvədə olan arayışın orijinalı skan edilərək PDF formatında Portalda yerləşdirilməlidir);
Sənədlər Azərbaycan dilində hazırlanmalıdır.
Kotirovka sorğusu elektron satınalma vasitəsilə «Dövlət satınalmaları haqqında» Azərbaycan Respublikasının Qanununa uyğun keçiriləcəkdir.
İddiaçılar kotirovkada iştirak üçün tələb olunan sənədləri 02 fevral 2022-ci il saat 15.00-a qədər dövlət satınalmalarının vahid internet portalı vasitəsilə təqdim etməlidirlər.
İddiaçıların təklifləri 03 fevral 2022-ci il saat 15.00-da elektron qaydada portal vasitəsi ilə açılacaqdır. İddiaçılar kotirovka təkliflərinin açılmasının nəticələrilə portal vasitəsilə tanış ola bilərlər.
QEYD - Kotirovka sorğusunda iştirak, kotirovkanın qiymətləndirilməsi və digər bütün prosedurlar yalnız elektron qaydada portal vasitəsilə aparılır.
Kotirovka sorğusu şərtlərini 18.01.2022-ci il tarixindən etibarən etender.gov.az internet səhifəsindən əldə etmək olar.

The Ministry of Energy of the Republic of Azerbaijan announces quotation request for the procurement of press releases service of the Ministry.
The quotation participants are invited to submit their written quotation proposals in compliance with the law of the Republic of Azerbaijan "On Public Procurement" to etender.gov.az website online.
Those who wish to participate in the quotation are able to get general rules in the Azerbaijani language on etender.gov.az website after transfering the following amount of participation fee to the specified account.
Contact person-Elchin Mehraliyev
(phone number 598 16 53/54-ext.1132)
Participation fee- 100 AZN Participation fee is not refundable under any circumstances.
Electronic payment is transferred to the Treasury account of the State Treasury Agency under the Ministry of Finance of the Republic of Azerbaijan of the State Service for Antimonopoly Policy and Consumer Market Control under the Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan.
In assessing the offers, the following criteria will be preferred: the lowest price which meets the formal requirements and meet the criteria of qualification indicators.
Bidders must submit the following documents to participate in the quotation request:
Certificate from the relevant tax authority on the absence of overdue obligations on taxes and other compulsory payments in the Republic of Azerbaijan;
- Quotation offer (must be valid until the end of the year after opening of envelopes);
- Information on the relevance of Micro, Small and medium-sized enterprises (it should be obtained from the Statistics Committee The original certificate up to date must be scanned and published on the Portal in PDF format);
The quotation request will be conducted through electronic procurement in accordance with the law of the Republic of Azerbaijan on "Public Procurement".
Bidders should submit documents related to qualification indicators for participation in the quotation until 15.00 on 2 February 2022 through the unified public procurement portal.
Bidders' proposals are open on 3 February 2022 at 15.00. Bidders can get acquainted with the results through the portal.
Note-participation in the quotation, evaluation of the quotation and all other procedures are carried out only electronically through the portal.
The e-terms of quotation request can be obtained through etender.gov.az website after 18 January 2022.