- Energetika Nazirliyi müsabiqə üzrə müsahibə elan edib
Azərbaycan Respublikasının Energetika Nazirliyi Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin Dövlətlərarası əməkdaşlıq sektorunun aparıcı məsləhətçisi, Elektrik və istilik enerjisi şöbəsinin Elektrik enerjisi sektorunun məsləhətçisi, Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin Strateji təhlil və proqnozlaşdırma şöbəsinin böyük məsləhətçisi, Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin Layihələrin idarə edilməsi şöbəsinin böyük məsləhətçisi - mətbuat katibi, Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin Strateji təhlil və proqnozlaşdırma şöbəsinin aparıcı məsləhətçisi və Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin Strateji təhlil və proqnozlaşdırma şöbəsinin məsləhətçisi vakant dövlət qulluğu vəzifələrinin tutulması ilə bağlı 14 fevral tarixində müsabiqə üzrə müsahibə elan edib.
Müsabiqənin müsahibə mərhələsində dövlət qulluğunun müvafiq vəzifəsi üzrə test imtahanından keçdiyini təsdiq edən dövlət qulluğu sertifikatı qüvvədə olan, Dövlət orqanlarında (qurumlarında) siyahısı Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2023 - cü il 12 yanvar tarixli 7 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilən vəzifələrdə azı 10 il iş stajı olan və dövlət qulluğu vəzifəsinin tutulması üçün nəzərdə tutulan təhsil tələbi (istiqaməti) üzrə elmlər doktoru elmi dərəcəsi olan şəxslər iştirak edə bilərlər.
Müsabiqənin müsahibə mərhələsində iştirak etmək istəyən namizədlər 14 mart 2024-cü il tarixi saat 18:00-dək Dövlət İmtahan Mərkəzinin internet portalında “Dövlət qulluğu üzrə müraciət Forması”nı doldurmaqla qeydiyyatdan keçməlidirlər.
Elan üzrə sənəd qəbulu yalnız Dövlət İmtahan Mərkəzinin internet portalı vasitəsilə elektron qaydada həyata keçirilir. Müsabiqənin müsahibə mərhələsində iştirak etmək üçün aşağıdakı sənədlərin skan olunmuş variantı onlayn qeydiyyat zamanı müraciət formasına əlavə edilməlidir:
Namizədlər müsabiqə üzrə müsahibə ilə bağlı ətraflı məlumatı Dövlət İmtahan Mərkəzinin rəsmi internet səhifəsindən əldə edə bilərlər:

On 14 February, the Ministry of Energy of the Republic of Azerbaijan announced an interview on the vacant civil service positions: Leading Consultant of the Interstate Cooperation Section of the International Cooperation Department, Advisor of Power Section of the Department of Power and Thermal Energy, Senior Advisor of the Project Management Department - Press Secretary of AREA, Advisor, Leading Advisor and Senior Advisor of the Strategic Analysis and Forecasting Department of AREA.
At the interview stage of the competition, candidates with valid civil service certificate on the relevant position of the civil service, ones who have at least 10 years of experience in positions in state bodies (institutions) approved by Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan No. 7 dated 12 January 2023, and ones with the degree of Doctor of Sciences intended for the position of the civil service can participate.https://e-qanun.az/framework/53208
Candidates wishing to participate in the internal interview must register by filling out the “Application form for civil service” on the internet portal of the State Examination Center till 18:00 in 14 March 2024.
Acceptance of documents on the announcement is carried out electronically only through the internet portal of the State Examination Center.To participate in the interview phase of the competition, the scanned version of the following documents must be attached to the application form during online registration: