Azərbaycan Respublikasının Energetika Nazirliyi Elektrik və istilik enerjisi şöbəsinin İstilik enerjisi sektorunun böyük məsləhətçisi, Hüquq şöbəsinin Hüquqi təhlil və ekspertiza sektorunun böyük məsləhətçisi, Hüquq şöbəsinin məsləhətçisi, Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin Beynəlxalq təşkilatlarla iş sektorunun aparıcı məsləhətçisi və Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin Hidrogen və yaşıl texnologiyalar şöbəsinin böyük məsləhətçisi vakant dövlət qulluğu vəzifələrinin tutulması ilə bağlı 28 noyabr tarixində müsabiqə üzrə müsahibə elan edib.
Müsabiqənin müsahibə mərhələsində dövlət qulluğunun müvafiq vəzifəsi üzrə test imtahanından keçdiyini təsdiq edən dövlət qulluğu sertifikatı qüvvədə olan, Dövlət orqanlarında(qurumlarında) siyahısı Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin    2023 - cü il 12 yanvar tarixli 7 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilən vəzifələrdə azı 10 il iş stajı olan və dövlət qulluğu vəzifəsinin tutulması üçün nəzərdə tutulan təhsil tələbi (istiqaməti) üzrə elmlər doktoru elmi dərəcəsi olan şəxslər iştirak edə bilərlər.
Müsabiqənin müsahibə mərhələsində iştirak etmək istəyən namizədlər 27 dekabr 2023-cü il tarixi saat 18:00-dək Dövlət İmtahan Mərkəzinin internet portalında “Dövlət qulluğu üzrə müraciət Forması”nı doldurmaqla qeydiyyatdan keçməlidirlər.
Elan üzrə sənəd qəbulu yalnız Dövlət İmtahan Mərkəzinin internet portalı vasitəsilə elektron qaydada həyata keçirilir.Müsabiqənin müsahibə mərhələsində iştirak etmək üçün aşağıdakı sənədlərin skan olunmuş variantı onlayn qeydiyyat zamanı müraciət formasına əlavə edilməlidir:

On 28 November, the Ministry of Energy of the Republic of Azerbaijan announced an interview on the vacant civil service positions: Senior Advisor of the Thermal Energy Sector of the Electric and Thermal Energy Department, Senior Advisor of the Legal Analysis and Expertise Sector of the Law Department, Advisor of the Law Department, Leading Advisor of the department of work with international organizations of the International Cooperation Department and Senior Advisor of the Hydrogen and Green Technologies Department of the Azerbaijan Renewable Energy Agency.
At the interview stage of the competition, candidates with valid civil service certificate on the relevant position of the civil service, ones who have at least 10 years of experience in positions in state bodies (institutions) approved by Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan No. 7 dated 12 January 2023, and ones with the degree of Doctor of Sciences intended for the position of the civil service can participate.https://e-qanun.az/framework/53208
Candidates wishing to participate in the internal interview must register by filling out the “Application form for civil service” on the internet portal of the State Examination Center till 18:00 in 27 December 2023.
Acceptance of documents on the announcement is carried out electronically only through the internet portal of the State Examination Center.To participate in the interview phase of the competition, the scanned version of the following documents must be attached to the application form during online registration: