- Energetika Nazirliyi müsabiqə üzrə müsahibə elan edib
Azərbaycan Respublikasının Energetika Nazirliyi Elektrik və istilik enerjisi şöbəsinin Elektrik enerjisi sektorunun müdiri vakant dövlət qulluğu vəzifəsinin tutulması ilə bağlı 14 iyul tarixində müsabiqə üzrə müsahibə elan edib.
Müsabiqənin müsahibə mərhələsində dövlət qulluğunun müvafiq vəzifəsi üzrə test imtahanından keçdiyini təsdiq edən dövlət qulluğu sertifikatı qüvvədə olan, Dövlət orqanlarında (qurumlarında) siyahısı Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2023 - cü il 12 yanvar tarixli 7 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilən vəzifələrdə azı 10 il iş stajı olan və dövlət qulluğu vəzifəsinin tutulması üçün nəzərdə tutulan təhsil tələbi (istiqaməti) üzrə elmlər doktoru elmi dərəcəsi olan şəxslər iştirak edə bilərlər.
Müsabiqənin müsahibə mərhələsində iştirak etmək istəyən namizədlər 12 avqust 2025-ci il tarixi saat 18:00-dək Dövlət İmtahan Mərkəzinin internet portalında “Dövlət qulluğu üzrə müraciət Forması”nı doldurmaqla qeydiyyatdan keçməlidirlər.
Elan üzrə sənəd qəbulu yalnız Dövlət İmtahan Mərkəzinin internet portalı vasitəsilə elektron qaydada həyata keçirilir. Müsabiqənin müsahibə mərhələsində iştirak etmək üçün aşağıdakı sənədlərin skan olunmuş variantı onlayn qeydiyyat zamanı müraciət formasına əlavə edilməlidir:
elmlər doktoru elmi dərəcəsi olan şəxslər elmlər doktoru elmi dərəcəsinin verilməsi barədə təsdiqedici sənədin surətini.
Namizədlər müsabiqənin müsahibə mərhələsi ilə bağlı ətraflı məlumatı Dövlət İmtahan Mərkəzinin rəsmi internet səhifəsindən əldə edə bilərlər:

On 14 July the Ministry of Energy of the Republic of Azerbaijan announced an interview stage of the competition on the vacancies on Head of Electric Power Section of the Electric and Thermal Power Department.
At the interview stage of the competition, candidates with valid civil service certificate on the relevant position of the civil service, ones who have at least 10 years of experience in positions in state bodies (institutions) approved by Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan No. 7 dated 12 January 2023, and ones with the degree of Doctor of Sciences intended for the position of the civil service can participate.
Candidates wishing to participate in the internal interview must register by filling out the Application form for civil service on the internet portal of the State Examination Center till 18:00 in 12 August 2025.
Admission of documents is only carried out online through the internet portal of the State Examination Center. To participate in the interview stage of the competition, the scanned version of the following documents must be attached to the application form during online registration: