Azərbaycan Respublikasının Energetika Nazirliyi Nazirin müşaviri (layihələr üzrə) və Məxfi və səfərbərlik şöbəsinin müdiri vakant dövlət qulluğu vəzifələrinin tutulması ilə bağlı 6 dekabr tarixində daxili müsahibə elan edib.
Daxili müsahibədə vakant vəzifəni təqdim etmiş dövlət orqanında inzibati vəzifələrdə qulluq keçən və inzibati vəzifələrin təsnifatına uyğun ixtisas dərəcəsi olan dövlət qulluqçuları,  dövlət orqanının ləğvi, dövlət qulluqçularının sayının və ya ştatlarının ixtisarı ilə əlaqədar Energetika Nazirliyində ehtiyat kadr kimi saxlanılan şəxslər, 1-3-cü kateqoriya dövlət orqanlarında inzibati vəzifələrin 1-3-cü təsnifatlarına uyğun olan vəzifələrə, habelə 2-ci kateqoriya dövlət orqanlarına aid mərkəzi icra hakimiyyəti orqanlarında, onlara bərabər tutulan orqanlarda (Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyası, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət Sirrinin Mühafizəsi üzrə İdarələrarası Komissiyanın Katibliyi) şöbə müdiri, rəhbərin müşaviri və rəhbərin köməkçisi vəzifələrinə iddia edən şəxslər iştirak edə bilərlər.
Daxili müsahibədə iştirak etmək istəyən namizədlər 20 dekabr 2024-cü il saat 18:00-dək Dövlət İmtahan Mərkəzinin internet portalında “Dövlət qulluğu üzrə müraciət Forması”nı doldurmaqla qeydiyyatdan keçməlidirlər.

On December 6, the Ministry of Energy of the Republic of Azerbaijan announced an internal interview with the Minister's Advisor (on projects) and the Head of the Department of Confidentiality and Information Security on the holding of vacant civil service positions.
Civil servants serving in administrative positions in the state body who submitted a vacant position in the internal interview and having a qualification in accordance with the classification of administrative positions, persons detained as reserve personnel in the Ministry of energy in connection with the liquidation of the state body, reduction of the number or states of civil servants, inzi in the state bodies ofpersons claiming positions corresponding to the 1st-3rd classifications of bati positions, as well as central executive bodies belonging to the 2nd category of state bodies, bodies equated to them (Higher Attestation Commission under the president of the Republic of Azerbaijan, Secretariat of the Interdepartmental Commission for the protection of state secrets under the president of the Republic of Azerbaijan) can participate
Candidates wishing to participate in the internal interview must register on the internet portal of the State Examination Center by filling in the application form for civil service on 20 December 2024 at 18:00.