Azərbaycan Respublikasının Energetika Nazirliyi inzibati vəzifələrin 3-cü və 4-cü təsnifatına uyğun olan vakant dövlət qulluğu vəzifələrinin tutulması ilə bağlı 4 vakant yer üzrə daxili müsahibə elan edib.
Namizədlər daxili müsahibəyə təqdim edilmiş Energetika Nazirliyinin aparat rəhbəri, nazirliyin dövlət orqanı rəhbərinin müşaviri (informasiya texnologiyaları üzrə), Neft-qaz şöbəsinin müdiri və Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin direktor müavini vakant vəzifələri üzrə sənədlərini təqdim edə bilərlər.
Daxili müsahibədə Energetika Nazirliyində inzibati vəzifələrdə qulluq keçən, inzibati vəzifələrin təsnifatına uyğun ixtisas dərəcəsi olan dövlət qulluqçuları və dövlət orqanının ləğvi (Energetika Nazirliyinin tabeliyində olan qurumlar nəzərdə tutulur), dövlət qulluqçularının sayının və ya ştatlarının ixtisarı ilə əlaqədar ehtiyat kadrlar siyahısına daxil edilən və Energetika Nazirliyində ehtiyat kadr kimi saxlanılan şəxslər, eləcə də 1-3-cü kateqoriya dövlət orqanlarında inzibati vəzifələrin 1-3-cü təsnifatlarına uyğun olan vəzifələrə, habelə şöbə müdiri, rəhbərin müşaviri və rəhbərin köməkçisi vəzifələrinə iddia edən şəxslər iştirak edə bilərlər.
Daxili müsahibədə iştirak etmək istəyən namizədlər 16 noyabr 2021-ci il tarixindən 6 dekabr 2021-ci il saat 18:00-dək Dövlət İmtahan Mərkəzinin internet portalında “Dövlət qulluğu üzrə müraciət Forması”nı doldurmaqla qeydiyyatdan keçməlidirlər.

The Ministry of Energy of the Republic of Azerbaijan announces an internal interview on 4 vacant civil service positions in accordance with the 3rd and 4th catagory of administrative positions.
Candidates can submit documents on vacant positions of Head of Administration of the Ministry of Energy, Adviser to the Minister (on information technology), Head of Department of Oil and Gas, Deputy Director of Azerbaijan Renewable Energy Agency.
Civil servants serving at administrative positions in the Ministry of Energy, having a degree of qualification in accordance with the classification of administrative positions, and liquidation of the state body (the subordinate bodies of the Ministry of Energy are intended), persons included in the reserve staff list in connection with the number or reduction of civil servants and kept in the reserve staff list of the Ministry of Energy, as well as persons applying for positions related to 1-3 classifications of administrative positions in state bodies of 1-3 categories, as well as for the positions of Head of Department, Adviser to the Head and Deputy Head can apply for the vacancies.
Candidates wishing to participate in the internal interview must register by filling out the “Application form for civil service” on the internet portal of the State Examination Center from 16 November 2021 till 18:00 in 6 December 2021.