- Azərbaycan Respublikasının Energetika Nazirliyi 2024-cü ilin 26 dekabr tarixində keçirilmiş attestasiyanın nəticələrini açıqlayıb
Azərbaycan Respublikasının Energetika Nazirliyi 2024-cü ilin 26 dekabr tarixində keçirilmiş attestasiyanın nəticələrini açıqlayıb
Energetika Nazirliyi Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2023-cü il 25 iyun tarixli 217 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş “İxtisaslaşmış podratçılara verilən ixtisas attestatının forması, onun verilməsi, qüvvədə olma müddətinin dayandırılması və ya ləğv edilməsi, eləcə də ixtisaslaşmış podratçıların reyestrinin aparılması və onların fəaliyyətinə nəzarətin həyata keçirilməsi Qaydası”nın tələblərinə uyğun olaraq ixtisas attestatının verilməsi məqsədilə namizədlərin bilik səviyyəsinin yoxlanılması ilə əlaqədar Dövlət İmtahan Mərkəzi (DİM) tərəfindən test tapşırıqları əsasında 2024-cü ilin 26 dekabr tarixində keçirilmiş attestasiyanın nəticələrini açıqlayıb.

- The Ministry of Energy of the Republic of Azerbaijan announced the results of the attestation, which was held on 26 December 2024
The Ministry of Energy of the Republic of Azerbaijan announced the results of the attestation, which was held on 26 December 2024
The Ministry of Energy announced the results of the attestation conducted by the State Examination Center (SEC) on the basis of test assignments on 26 December 2024 regarding to the verification of the level of knowledge of candidates for the purpose of issuing a qualification certificate in compliance with the requirements of the the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan No. 217 dated 25 June 2023 on "Form of qualification certificate issued to specialized contractors, its issuance, termination or cancellation of the validity period, as well as the procedure for maintaining the Register of specialized contractors and monitoring their activities”.