Vətəndaşların müraciətlərinə baxılması işinin səmərəli təşkili, əhaliyə göstərilən xidmətlərin effektivliyinin artırılması, daxil olan müraciətlərin çevik qəbul edilməsi və icrasının təmin edilməsi, energetika sahəsinə və nazirliyin səlahiyyətlərinə aid olan məsələlərə operativ baxılması məqsədilə  Energetika Nazirliyinin “974” Çağrı Mərkəzi fəaliyyət göstərir.
Çağrı Mərkəzinin xidmətlərindən istifadə etmək üçün vətəndaşlar Bakı şəhəri üzrə “974”, bölgələrdən və ölkəmizdə mövcud olan bütün mobil operatorlardan "012 974" nömrəsini yığmaqla Çağrı Mərkəzinə zəng edə bilərlər.
Vətəndaşlar tərəfindən Çağrı Mərkəzi vasitəsilə nazirliyə daxil olan bütün zənglərin, sorğu və müraciətlərin qəbulu və icrası müvafiq qaydada həyata keçiriləcəkdir.
Çağrı Mərkəzi qanunvericilikdə nəzərdə tutulmuş qaydada iş günlərində saat 9.00-dan 18.00-dək fəaliyyət göstərəcəkdir.
Vətəndaşlar Çağrı Mərkəzinin fəaliyyəti ilə bağlı irad və təkliflərini callcenter@minenergy.gov.az ünvanına göndərə bilərlər.

Call Center “974” is available at the Ministry of Energy in order to ensure efficient arrangement of examination of applications submitted by citizens, increase effectiveness of public services, ensure flexible receipt and execution of applications and achieve operational efficiency in evaluation of issues under the authority of the Ministry.
To use the services provided by the Call Center, citizens can call the Call Center by dialing "974" from Baku and "012 974" from regions and all mobile operators available in our country.
Reception of  and handling all calls, inquiries and requests made by the citizens via the Call Center will be carried out appropriately.
The Call Center will be accessible from 9:00 to 18:00 on working days, as specified by legislation.
Citizens can send thier comments and suggestions about the Call Center to the following email: callcenter@minenergy.gov.az.