İstehlakçılara (əhali, qeyri-əhali, o cümlədən sahibkarlıq fəaliyyəti ilə məşğul olan obyektlər) texniki şərtlərin verilməsi hansı normativ hüquqi aktlarla tənzimlənir?
Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 27 avqust 2013-cü il tarixli  234 saylı qərarı ilə təsdiq edilmiş “İstehlakçıların elektrik enerjisi (gücü) alması üçün texniki şərtlərin verilməsi və enerji təchizatı şəbəkəsinə qoşulması Qaydaları”na və Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2017-ci il 4 aprel tarixli 1313 nömrəli Fərmanı ilə təsdiq edilmiş “Sahibkarların mövcud və ya inşa ediləcək tikinti obyektlərinin elektrik enerjisi ilə təchizatı prosedurunun sadələşdirilməsi haqqında Fərmanına əsasən Sahibkarların tələb olunan gücü 150 kVt-a qədər (150 kVt da daxil olmaqla mövcud 0,4 kV-luq şəbəkədən) olan mövcud və ya inşa ediləcək tikinti obyektlərinin elektrik enerjisi (gücü) alması üçün texniki şərtlərin, layihə sənədlərinin hazırlanması və verilməsi, enerji təchizatı şəbəkəsinə qoşulması Qaydası”na, Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2018-ci il 24 iyul tarixli 326 nömrəli qərarı ilə təsdiq edilmiş “Məişət abonentlərinin mövcud və ya inşa ediləcək tikinti obyektlərinin elektrik enerjisi (gücü) alması (mövcud 0,4 kV-luq şəbəkədən) üçün texniki şərtlərin, layihə sənədlərinin hazırlanması və verilməsi, habelə enerji təchizatı şəbəkəsinə qoşulması  Qaydası”na əsasən istehlakçılara texniki şərtlər verilir.

By what normative legal acts are the provision of terms of references to consumers (population, non-population, including business entities) regulated?
According to the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan No. 234 dated August 27, 2013 on “Rules for providing terms of references for consumers to receive the electricity and connection to the power supply network” and “Preparation and submission of terms of references, project documents for obtaining electricity (capacity) of existing or to be constructed construction facilities with the required capacity of entrepreneurs up to 150 kW (from the existing 0.4 kV network, including 150 kW) according to the decree on simplification of the electricity power supply procedures for existing construction facilities or for the ones to be constructed by entrepreneurs” approved by the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan No. 1313 dated April 4, 2017, and Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan No. 326 dated July 24, 2018 “On Approval of the Rule for preparation and submission of terms of references, project documentations, and connection instructions to the electricity power supply network for provision of household subscribers’ (by the existing 0.4 kW network) existing facilities or accommodations to be constructed with electricity power”, consumers are provided with terms of references.